Internet

Pre Martin a okolie je naša spoločnosť vybraným preferovaným partnerom pre inštalácie a servis internetového pripojenia od spoločnosti SWAN, ako aj SkyDSL.

SWAN a internet TO.doma

 1. Čo to je?
  • Internet TO.doma je LTE internet určený pre domácnosti.
 2. Ako sa montuje?
  • Jedná sa o inštaláciu externej antény, ktorá sa umiestňuje na fasádu, krov, alebo komín. Od tejto antény vedie FTP kábel do bytu, k zásuvke, odkiaľ je anténa napájaná. Pri zásuvke je POE adaptér, z ktoré následne pokračujeme s káblom do WIFI routra, alebo priamo do PC.
 3. Koľko trvá montáž?
  • Montáž trvá v priemere hodinu, až hodinu a pol. Všetko samozrejme závisí od toho, kde treba umiestniť anténu, kadiaľ budeme viesť kábel a podobne.
 4. Kedy bude pripojenie funkčné?
  • V čase, kedy Vám naši technici prídu zriadiť inštaláciu, je už pripojenie funkčné, ale účtovanie Vám začína až dňom podpisu zmluvy.

SkyDSL

SkyDSL je služba satelitného internetu. Jeho obrovskou výhodou je dostupnosť na celom území Slovenska. Samozrejme z princípu má táto technológia nevýhodu vo vyššej odozve, teda PINGU. Je to ale vynikajúce riešenie pre oblasti bez prístupu k rýchlemu internetu. Rýchlosť môžeme dosiahnuť až 60Mb/s. Inštalácia sa vykonáva namontovaním satelitnej paraboly na stenu a zvedením koaxiálneho kábla ku routru.