E-kasa

Finančná správa odložila povinnosť zriadiť eKasu do 30.9.2019

Nie však pre všetkých!!!
Podnikatelia sú povinní vyžiadať si kód na eKasu, stiahnuť si inicializačný balíček a mať záväznú objednávku na certifikovanú eKasu.

Viac sa dočítate priamo na stránke finančej správy
https://www.financnasprava.sk/sk/pre-media/novinky/archiv-noviniek/detail-novinky/_nepriprav-vyrobcov-ts

Napriek spôsobu prípravy zákona o E-kase musia všetci podnikatelia od 1.7.2019 začať používať online systém pripojenia registračných pokladníc. Aby sme Vám uľahčili tento prechod, máme pre Vás pripravených niekoľko variánt zriadenia e-kasy.

S nami si zriadite e-kasu v MAXimálnej pohode.

Riešenia:

Spoločnosť Elcom je najväčším slovenským výrobcom registračných pokladní. A samozrejme má pripravené aj riešenia na e-kasu. My ako partner spoločnosti Elcom Vám ponúkame všetky registračné pokladnice a fiskálne tlačiarne od toho výrobcu. Okrem to Vám vieme ponúknuť aj pokladničné zásuvky a váhy. Keďže chceme pôsobiť komplexne, sme aj servisnou organizáciou pre registračné pokladnice a fiskálne tlačiarne.

Takisto spolupracujeme s českou spoločnosťou KASA FIK, ktorá poskytuje registračné pokladnice postavené na Androide s výbornou cloudovou správou. Toto riešenie je mimoriadne vhodné, pokiaľ máte viac prevádzok.

Ako teraz postupovať?

Vzhľadom na zákonnú definíciu e-kasy a stav certifikácie nových pokladníc je situácia na trhu stále nie práve prívetivá. Vieme, že v júni 2019 bude veľký tlak na urgentné dodanie riešení, ale aj tak prosíme zákazníkov, aby zatiaľ so zriadením e-kasy vydržali. Nie je ešte isté ako to celé dopadne a či riešenia, ktoré boli teraz certifikované budú vhodné na používanie a ich cena nie je zbytočne premrštená.

V momentálnej situácií je ale vhodné, aby si zákazníci vyžiadali na finančnej správe svoj identifikátor pre toľko pokladníc, koľko budú potrebovať. Postup nájdete v nasledujúcom PDF súbore. Pokiaľ nebudete mať tento identifikátor, nie je možné e-kasu zriadiť.

Ako sa pripraviť na E-kasu